Jo on ollut viikko. On tunnustettava, että minulla on nyt vähän hukassa ote tämän blogin kanssa. Niin paljon pohdittavaa on muualla, että tämä touhu nyt vähän kärsii.
Mutta kehitys kehittyy. Ja niin tekevät myös minun lihakseni. Hirveestpaljon muuta sanottavaa ei jotenkin oikein ole kuin että
Eilen kuntopyörällä 60 minuuttia – ekaa kertaa!
Ja tänään kuntosalilla yksin – ekaa kertaa yli kuuteen kuukauteen. Taas on laitettu uusi vaihde päälle jalan kuntoutuksessa.
Ajattelin, että kuntosalikekka olisi nostalgisen upea paluu vähitellen treenin pariin, ja hehkuttaisin sitä vuolain sanoin. Mutta vähän toisin kävi: olo ei ole kovin hehkeä. Salilla kaikki tuntui todella vaikealta. Huomaa, että kunto ja lihakset ovat todellakin rapistuneet. Polvi on kipuillut viime päivinä melko paljon.
Nöyryyttä. Sitä tämä prosessi nyt opettaa.
Iloa viikonloppuusi, ystävä!
/Äm